AINO JA REINO -MAANTIEJUOKSUT 2008 PYTERLAHTI

TULOKSET
 

   

AINOT 36–39
 

   
  1. Essi Mäkinen, Helsinki  6.57  
  2. Essi Rinnemaa, Virolahti  7.00  
  3. Virpi Rintelä, Vantaa 7.12  
  4. Taru Savolainen, Virolahti 7.42  
  5. Matilda Mässeli, Virolahti 8.12  
  6. Nina Kaikko, Hattula 8.17  
  7. Elina Mäkelä, Virolahti 8.22  
  8. Minna Mäkelä, Virolahti 8.25  
  9. Marja Hietula 9.26  
  10. Irma Maattola, Elimäki 10.05  
  11. Minna Husu, Miehikkälä 14.32  
  12. Kirsti Aho ”sisko”, Nokia 15.43  
         

 

    REINOT 40–43
 
   
  1. Timo Mäkelä, Pyterlahti / Virolahti 4.49,00  
  2. Jouni Kitunen, Hamina 5.22  
  3. Matti Kivelä, Miehikkälä 5.44  
  4. Timo-Jussi Talsi, Hamina 6.09  
  5. Jarmo Tulkki, Virolahti 6.16  
  6. Jesse Metsänkylä, Vantaa 6.31  
  7. Risto Nyrhinen, Lappeenranta 7.14  
  8. Heikki Pitkänen, Miehikkälä 7.16  
  9. Jouni Väkiparta, Virolahti 7.21  
  10. Risto Hyvönen, Virolahti 8.08  
  11. Jouni Hänninen, Virolahti 8.13  
  12. Mikko Maattola, Elimäki 8.48  
  13. Heikki Sulanko, Lahti 10.02  
  14. Hannu Lahti, Helsinki 10.18  
  15. Timo Ihalainen, Ruotsi 13.03  
  16. Olli Alanen ”siskon veli”, Nokia 15.44  
         

 

    REINOT 36–39
 
   
  1. Juho Suurpää, Pyterlahti / Virolahti 5.36  
  2. Mika Hänninen, Hamina 5.48  
  3. Marko Muurikka, Kuusankoski 6.20  
  4. Erkka Mäkinen, Helsinki 6.28  
  5. Jukka Iivari, Virolahti 6.34  
  6. Elmo Kukkonen, Virolahti 7.17  
  7. Teemu Iivari, Virolahti 7.20  
  8. Miia Toikka, Hamina 7.36  
  9. Satu Peltola, Hamina 7.48  
  9. Janika Leviäinen, Hamina 7.48  
  11. Riina Kupla, Miehikkälä 14.32  
         
    REINOT 44 -->
 
   
  1. Jarmo Peltola, Pyterlahti / Virolahti 5.34  
  2. Antti Savolainen, Kotka 5.57  
  3. Olli Hurtta, Virolahti 6.14  
  4. Roman Cisneros, Espanja 6.35  
  5. Niko Eriksson, Virolahti 7.18  
  6. Esko Liukkonen 8.09  
  7. Markku Pakkanen, Anjalankoski 9.25  
         

 

 

    JOUKKUEET
 
   
  1. Virojoen VPK, Virolahti  6.25  
    Mikko Seppälä, Tommi Hurtta, Otto Korpas, Erkki Heinonen, Aki Hämäläinen    
  2. Ravijoen vauhtiveikot, Virolahti    6.38  
    Jari Takasuo, Antti Kiri, Jouni Kitunen, Esa Punkkinen, Esa Alanen    
  3. Vaalimaan tulli, Virolahti 7.31  
    Suvi Tilli, Arto Tilli, Satu Kujala, Reijo Kauppila, Tiina Kiri    
  4. Peräilmanmäen pinnistys, Virolahti  8.09  
   

Juha Salokoski, Petri Naukkarinen, Tiina Naukkarinen, Neea Karhu, Timo Karhu
(manageri Tomi Kaitainen)

   
  5. Lintan läpsyttäjät, Virolahti    8.48  
    Kari Ripatti, Juha Hölttä, Marita Numminen, Matti Ripatti, Jussi Ripatti    
  6. Virolahti-Miehikkälä terveysasema   9.49  
    Santtu Hietaranta, Asta Tulkki, Eija Savolainen, Suvi Niskanen, Mikko Huokonen    
  7. Rautia R. Hallikainen, Virolahti 10.23  
    Satu Niemelä, Sanna Kujala, Sari Metsämuuronen, Kirsi Niemelä, Hanna Pöyhönen    
  8. Kirkonseudun martat, Virolahti   10.35  
    Anu Kytö, Marianne Päkki, Anne Tilli, Ulla Lindholm, Kirsi Seppälä    
  9. Virolahden VPK I, Virolahti  10.42  
    Timo Kouki (johtaja), Mika Mässeli, Sami Ahlberg, Jukka Kurko, Antti Lindholm    
  10. Tossukat, Lappeenranta, Imatra, Luumäki, Helsinki 11.29  
    Jutta Lehto, Tuula Honkala, Jaana Munne, Liisa Ekmekcioglu, Saana Lakka    
  11. Pekonkuja 110, Virolahti    13.02  
    Pirjo, Jari, Alex, Satu, Outi    
  12. Virolahden VPK II, Virolahti    13.04  
    Markku Vuosmaa, Olli Päkki, Niko Ahlberg, Markku Savolainen (johtaja), Anssi Päkki    
     

 

 

   
         
    SAUVAKÄVELIJÄT
 
   
  1. Jenna Takala, Virolahti  12.56  
  1. Jaana Takala, Virolahti  12.56  
  1. Juha Takala, Virolahti 12.56  
  4. Helena Eriksson, Virolahti 13.03  
  5. Tuija Kinnunen, Kotka 13.27  
  5. Aleksi Mattila, Kotka 13.27  
  7. Eija Ihalainen, Hamina  13.35  
  8. Marika Ahlberg, Virolahti 13.43  
  9. Marjatta Ristola, Virolahti 13.49  
  10. Minna Savolainen, Virolahti 13.53  
  11. Katja Mykkänen, Vihti 14.28  
  12. Satu Säteri, Lappeenranta 14.30  
  13. Seija Ylä-Kotola, Virolahti  14.32  
  14. Jukka Ylä-Kotola, Virolahti 14.35  
  15. Anneli Vapalahti, Virolahti 15.20  
  16. Leena Kytö, Virolahti 15.21  
  17. Susanna ja muut tontut, Hamina 15.57  
  18. Riitta Lindholm, Virolahti 16.27  
  19. Taina Järvinen, Virolahti 16.41  
  20. Aulis Mattila, Virolahti 16.45  
  20. Pirkko Iivari, Virolahti 16.45  
  20. Jaakko Liukkonen, Helsinki 16.45  
  23. Eljas Lahti, Hamina 16.48  
  23. Tero Lahti, Hamina 16.48  
  25. Saara Lahti, Hamina 16.51  
  26. Ville Lahti, Hamina 16.53  
  27. Kati Lahti, Hamina 16.55  
  28. Hellä Lahti, Hamina 17.39  
  29. Viljo Heikkilä, Virolahti 17.47  
  30. Liisa Hanski, Virolahti 17.49  
  31. Juuso Kuisma, Pornainen 24.43  
  32. Risto Kuisma, Pornainen 24.44  
  32. Anni-Alisa Kuisma, Pornainen 24.44  
  34. Tuija Kuisma, Pornainen  24.48  
         
 
   

JUNIOR AINO 22–28

   
  1. Kiira Tulkki, Virolahti 0.48  
  2. Laura Hanski, Virolahti 0.49  
  3. Kaisa Eriksson, Virolahti 0.52  
  4. Essi Hietula, Helsinki 0.53  
  5. Milla Ripatti, Kotka 1.01  
  6. Aune Hietaranta, Luumäki 1.25  
  7. Elina Lehtola, Miehikkälä 1.27  
  8. Minea Tulkki, Virolahti 1.29  
  9. Milja Mäkelä, Virolahti 1.30  
    Hilja Hietaranta, Luumäki    
    Olivia Cisneros Terho, Espanja    
    Milla Koskimies, Virolahti
 
   
   

JUNIOR REINO 22–28

   
  1. Wilma Viljasuo, Pyterlahti / Virolahti  0.43  
  2. Veikko Lehtola, Miehikkälä 0.44  
  3. Jenna Takala, Virolahti 0.50  
  4. Jere Palonen, Virolahti 0.57  
  5. Jiri Paavola, Helsinki 0.58  
  6. Elmo Kirppu, Miehikkälä 1.00  
  7. Aleksi Mattila, Kotka 1.10  
  8. Juuso Kuisma, Pornainen  1.13  
  9. Niklas Haaja, Virolahti 1.23  
   

Noel Haaja, Virolahti

   
    Matti Eriksson, Virolahti    

             

    JUNIOR AINO 29–35    
  1. Juulia Kauppila, Hamina 1.13  
  2. Jenni Viljasuo, Virolahti 1.36  
  3. Ida Ek, Hamina 2.04  
  4. Suvi Koskimies, Virolahti 2.35  
         
         
         
    JUNIOR REINO 29–35    
  1. Elias Kauppila, Hamina 1.10  
  2. Atte Kummelus, Virolahti 1.14  
  3. Mathias Hänninen, Hamina 1.16  
  4. Milla Toikka, Hamina 1.17  
  5. Juho Mäkelä, Virolahti 1.28  
  6. Mervi Toikka, Hamina 1.38  
  7.  Biruk Cisneros Terho, Espanja 1.43  
  8. Tatu Kaitainen, Virolahti 2.01  
  9. Niko Savolainen, Virolahti 2.30  
  10. Netta Savolainen, Virolahti 2.54  
    Henri Rahkonen, Virolahti
 
   

Tunnelmia ja kuvia tapahtumasta täällä.

Taustatietoja (mm. säännöt) täällä.

 

etusivu | ajankohtaista | Pyterlahti-info | uutisia | kylätoimintaa | Aino & Reino | palveluhakemisto | matkailukohteita | luonto | historiaa | tekijän terveiset | tapahtuma-arkisto | vieraskirja | sivukartta | sivujen toteutus |