AINO JA REINO -MAANTIEJUOKSU 2010
PYTERLAHTI

VIRALLISET TULOKSET

 
REINO 44 ->
1.   Marko Harjunen Virolahti  

4.42
 
 

2.   Jan-Erik Liljeqvist Pyhtää 5.08
3.   Mika Kukkonen Virolahti 7.42
4.   Roman Cisneros Barcelona, Espanja 8.17
5.   Tomi Mykkänen Vihti 8.32
         

 

AINO 36 - 39
1.   Essi Rinnemaa  Pyterlahti /Virolahti  

6.11

 

2.   Virpi Rintelä  Pyterlahti / Vantaa 6.30
3.   Neea Karhu Virolahti 6.34
4.   Eija Savolainen Pyterlahti / Virolahti 7.11
5.   Miia Toikka Hamina 9.10
6.   Irma Maattola Kouvola 10.06
7.   Sanna Palonen Virolahti 11.34
         
REINO 36 - 39
1.   Lasse Mäkinen Pyterlahti / Helsinki  

5.26
 

2.   Erkka Mäkinen Pyterlahti / Helsinki 5.27
3.   Mika Hänninen Hamina 5.42
4.   Heikki Rautio Pyhtää 5.47
5.   Minttu Kauppila Virolahti 6.51
6.   Teemu Iivari Pyterlahti / Virolahti 6.57
7.   Riku Ahlberg Virolahti 6.58
8.   Sara Penttinen Pyhtää 7.00
9.   Juho Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 7.31
10.   Satu Lille-Suurnäkki Hamina 7.40
11.   Sari Silventoinen Kotka 7.47
12.   Biruk Cisneros Terho Barcelona, Espanja 8.16
13.   Toni Porkka Hamina 9.21
14.   Heidi Porkka Hamina 10.36
         

 

REINO 40 - 43
1.   Timo Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 4.59
 
2.   Vesa Vapalahti Virolahti 5.07
3.   Jarmo Tulkki Virolahti 5.21
4.   Juho Uutela Miehikkälä 6.05
5.   Ilkka Heikkilä Espoo 6.13
6.   Eemeli Mässeli Virolahti 6.17
7.   Risto Nyrhinen Lappeenranta 6.38
8.   Jouni Niemelä Virolahti 6.41
9.   Camilla Cleve Kotka 7.00
10.   Sanna Poelman Hamina 7.03
11.   John Evans Glasgow, Skotlanti 7.30
12.   Jussi Haapatalo Virolahti 7.41
13.   Pekka Sipilä Espoo 8.03
14.   Markku Ainali Pyterlahti / Västerås, Ruotsi 8.34
14.   Markku Muurikka Pyterlahti / Mikkeli 8.34
16.   Saara Jantunen Kuusankoski 9.47
17.   Heikki Sulanko Lahti 9.54
         
JUNIOR AINO 22 - 28
1.   Kaisa Eriksson Virolahti 0.39
2.   Essi Hietula Helsinki 0.40
3.   Minea Tulkki Virolahti 0.50
4.   Emilia Harjunen Virolahti 0.51
5.   Amalia Tiippana Lappeenranta 0.52
6.   Pinja Peltonen Virolahti 0.59
         
JUNIOR AINO 29 - 35
1.   Kristiina Harjunen Virolahti 1.18
2.   Anniina Pakkanen Pyterlahti / Virolahti 1.21
3.   Wilma Viljasuo Pyterlahti / Virolahti 1.35
4.   Sanni Silander Virolahti 1.47
         
 

 

 

JUNIOR REINO 22 - 28
1.   Jenna Takala Virolahti 0.36
2.   Leevi Ihalainen Hamina 0.39
3.   Elias Tiippana Lappeenranta 0.43
4.   Iisa Peräkasari Kouvola 0.45
5.   Lassi Pärtty Pyterlahti / Virolahti 0.47
6.   Saku Tammi Helsinki 0.50
7.   Lassi Hanski Virolahti 0.51
8.   Nea Ihalainen Hamina 0.56
9.   Matti Eriksson Virolahti 0.58
10.   Niilo Puisto Taipalsaari 1.03
11.   Vili Palonen Virolahti 1.05
12.   Roni Lappalainen Hamina 1.08
13.   Riia Lappalainen Hamina 1.09
14.   Eeka Värri Virolahti 1.31
15.   Aleksi Muurikka Mikkeli 1.35
16.   Venla Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 1.37
17.   Veeti Peltola Miehikkälä 2.55
18.   Sulo Saarilaakso Pyterlahti / Virolahti 3.01
19.   Miska Mykkänen Vihti 3.14
20.   Eero Tulkki Virolahti 3.43
         
JUNIOR REINO 29 - 35
1.   Ella Rantala Virolahti 1.20
2.   Biruk Cisneros Terho Barcelona, Espanja 1.24
3.   Joonas Toikka Jyväskylä 1.25
4.   Heikki Rantala Virolahti 1.26
5.   Miki Likander   1.27
6.   Henri Rahkonen Virolahti 1.30
7.   Kiira Tulkki Virolahti 1.32
8.   Ida Ek Hamina 1.33
9.   Jere Palonen Virolahti 1.39
10.   Arttu Taari Virolahti 1.43
11.   Janni Harjula Miehikkälä 1.44
12.   Valtteri Peltonen Virolahti 1.47
13.   Milja Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 1.49
14.   Juuso Ovaska Luumäki kesk.
         

 

   
KUNTOILUSARJA
1.   Juho Mäkelä Pyterlahti / Virolahti
2.   Heikki Pitkänen Miehikkälä
3.   Osmo Havuaho Virolahti
4.   Arto Kauppila Hamina
5.   Mikaela Björklund Helsinki
6.   Mervi Pitkänen Miehikkälä
7.   Mikko Nopanen Helsinki
8.   Markku Savolainen Kouvola
9.   Mikko Lyytikäinen Hamina
10.   Jaana Takala Virolahti
11.   Elina Mäkelä Pyterlahti / Virolahti
12.   Auri Mäkelä Lemi
13.   Raimo Kankala Hamina
14.   Pirjo-Liisa Pohjola Virolahti
15.   Kirsti Juvakka Taipalsaari
16.   Mikko Terho Helsinki
17.   Outi Laurila Vantaa
18.   Ritva Mässeli Virolahti
19.   Heidi Mäkinen Hamina
20.   Toni Ihalainen Hamina
21.   Eira Niemelä Virolahti
22.   Anu Kytö Virolahti
23.   Eila Leikkonen Virolahti
24.   Veijo Tahko Hamina
25.   Helena Peltola Kotka
26.   Pirjo Hämäläinen Pyterlahti / Virolahti
27.   Minna Hyrkkö Hamina
28.   Laura Hansen Espoo
29.   Sini Ahvenainen Kotka
30.   Anu Lallukka Kotka
31.   Terhi Vartia Espoo
32.   Elina Metteri Sipoo
33.   Seppo Pirttimäki Virolahti
34.   Emma Nieminen Kotka
35.   Juha Kauppila Virolahti
36.   Ville Wahlroos Kotka
37.   Jarmo Tasa Sipoo
38.   Jukka Ylä-Kotola Virolahti
39.   Anni Heinonen Jyväskylä
40.   Sari Mertonen-Raussi Kotka
41.   Nina Haakana Kotka
42.   Mirja Miettinen Kotka
43.   Hellä Lahti Pyterlahti / Hamina
       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lähde: Aino ja Reino
-maantiejuoksun kisatoimisto

 

 

Kuvia ja tunnelmia kisoista löytyy täältä.

Taustaa ja säännöt löytyvät täältä.

 

 

JOUKKUESARJA
 
1. Pyterlahden Kisa
(Pyterlahti / Virolahti)

Jarmo Peltola, Miko Saarilaakso, Timo Mäkelä, Vesa Vapalahti, Esa Taari

 

  5.27
2. Virojoen VPK

Mikko Seppälä, Aki Hämäläinen, Erkki Heinonen, Otto Korpas, Henri Väkiparta

 

  6.04
3. Ravijoen VPK

Teemu Kuokka, Pasi Saarainen, Antti Kiri, Jari Takasuo, Eemeli Mässeli

 

  6.23
4. Tohvelisankarit

Liisa Mattila-Äijö (kapteeni), Mepa Elfving, Riitta Hänninen, Iina Elfving, Tapio Markki

 

  9.43
5. MLL:n Virolahden paikallisyhdistys

Asta Tulkki, Johanna Taari, Niko Eriksson, Outi Silander, Jarmo Peltonen

 

  9.54
6. Kannusjärven Alapään Martat

Satu Ala-Jääski, Terhi Korjula, Mirja Porkka, Eija Tulikoura, Elina Ivakko

 

  10.00
7. Ruonalan Reinokkaat

Merja Vesala, Tytti Vesala, Suvi Latvela, Jani Latvela, Kalle Tilli

 

  10.17
8. Kirkonseudun Martat

Mari Ahlberg, Mari Nousiainen, Riitta Nihtilä, Anne Tilli, Kirsi Seppälä

 

  10.38
9. Ravimäkiyhdistys ry

Kati Huovilainen, Minna Mäkelä, Hanna Mantere, Soile Järvinen, Kaija Pekkola

 

  10.47
10. Tili Talsi

Timo-Jussi Talsi, Tuula Saarimaa, Silja Ylä-Kotola, Susanna Rinnelä, Sanna Lahti

 

  10.59
11. Tyylilyylit (Style Ladies)

Minna Mäkelä, Nina Kaikko, Katja Mykkänen, Elina Mäkelä, Miska Mykkänen

 

  11.31
12. Kannusjärven Alapään Pikkumartat

Mervi Toikka, Henna Tulikoura, Lilli Parkko, Jenni Tulikoura, Veera Parkko

 

  12.33
13. Pirun Pimut

Irmeli Pitkänen, Teija Hyyryläinen, Raili Uusiheimala, Kukka Kiri, Päivi Kivelä

 

  13.22
14. Virojoen koulu

Elina Heinonen, Ulla Laisi, Kirsi Mainila, Janne Tolvanen, Jukka-Pekka Korhonen

 

  13.41
15. Peräilmanmäen Pinnistys

Petri Naukkarinen, Juha Salokoski, Tuula Karhu, Timo Karhu, Tiina Naukkarinen

 

  13.52
16. Osuuspankin Keskittäjät

Helena Louhisto, Sirkka Savukari, Anna-Liisa Värri, Kari Kytö, Reiska Järvenkylä

 

  14.12
17. Osuuspankin Bonukset

Jyrki Gerlander, Tarja Talo, Riina Salopaasi, Katja Ylä-Kotola, Leila Haaja

 

  14.13
18. Karjalaisseurojen Kymen piiri ry

Risto Kuisma, Sirkku Kervinen, Simo Ravi, Vilho "Eki" Oljakka, Matti Närvänen

 

  15.53
19. Kotkan Wanhanajan Miesvoimistelijat Möljän Pöljät ry

Martti Jussi-Pekka, Timo Mukkila, Tatu Kontiokorpi, Aila Jussi-Pekka, Jussi Suurnäkki

 

  18.07

 

   
etusivu | ajankohtaista | Pyterlahti-info | uutisia | kylätoimintaa | Aino & Reino | palveluhakemisto | matkailukohteita | luonto | historiaa | tekijän terveiset | tapahtuma-arkisto | vieraskirja | sivukartta | sivujen toteutus |