AINO JA REINO -MAANTIEJUOKSU 2012
PYTERLAHTI

VIRALLISET TULOKSET

 
AINO 36 - 39
 
1. Kaisa Hellä Virolahti 6.03 WR
2. Mari Nousiainen Porvoo 7.21
3. Essi Hietula Helsinki 7.48
4. Sanna Tulkki Kuopio 8.03
5. Sonja Rintelä Vantaa 10.09
6. Pirjo-Liisa Pohjola Lappeenranta 11.30
7. Arja Jaakkola Kouvola 13.46
8. Riikka Sinikallio Kouvola 13.49
9. Helena Peltola Kotka 14.31
       
REINO 36 - 39
 
1. Miika Silander Virolahti 5.56
2. Ella Rantala Virolahti 6.01
3. Arto Matinen Valkeala 6.13
4. Teemu Iivari Pyterlahti / Virolahti 6.47
5. Juho Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 7.05
6. Milla Toikka Hamina 7.10
7. Mirja Korpas Kotka 7.15
8. Akseli Mässeli Virolahti 7.35
9. Biruk Cisneros Terho Helsinki 7.47
10. Sara Penttinen Pyhtää 7.50
11. Tarja Laine Raisio 8.18
11. Niina Yliknuussi Luxemburg 8.18
13. Reetta Väänänen Miehikkälä 9.25
14. Ida Ek Hamina 9.26
15. Valtteri Jääskeläinen Pyterlahti / Virolahti 9.49
16. Anniina Pakkanen Pyterlahti / Virolahti 10.08
17. Andrea Kataja Mallacoota, Australia 16.17
18. Minna Kataja Mallacoota, Australia 16.18
18. Helen Smyth Adelaide, Australia 16.18
       

 

AINO 40 - 42
 
1. Outi Laurila Vantaa 13.33
       
 
 
JUNIOR AINO 20 - 24
 
1. Aina Terho Espoo 0.58
2. Sonja Lahti Virolahti 1.11
3. Sofia Seppälä Virolahti 1.52
4. Helmi Heinonen Virolahti 2.18
4. Pii Huhtamäki Kirkkonummi 2.18
       

 

JUNIOR AINO 25 - 29
 
1. Anni Ylä-Mononen Helsinki 1.30
2. Iisa Peräkasari Kouvola 1.33
3. Emilia Harjunen Virolahti 2.00
4. Milli Huhtamäki Kirkkonummi 3.00
5. Lotta Kylmälä Hamina 3.02
6. Inka Hollming Kirkkonummi 3.56
       
 

 

JUNIOR AINO 30 - 35
 
1. Kristiina Harjunen Virolahti 1.18
2. Essi Hietula Helsinki 1.31
3. Venla Kylmälä Hamina 1.47
       

 

REINO 40 - 43
 
1. Timo Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 4.53
2. Timo Arpiainen Vantaa 5.10
3. Mikko Sulanko   5.11
4. Ismo Raussi Tuusula 6.19
5. Ilkka Heikkilä Espoo 6.34
6. Joni Häkkinen Kotka 7.08
7. Camilla Cleve Kotka 7.20
8. Timo-Jussi Talsi Hamina 7.24
9. Markku Savolainen Kouvola 8.42
10. Heikki Sulanko Virolahti 10.03
11. Esa Vehviläinen Virolahti 11.49
12. Raimo Kankala Hamina 11.59
13. Alex Kankala Bryssel, Belgia 12.43
       

 

REINO 44 ->
 
1. Miko Saarilaakso Pyterlahti / Virolahti 5.37
2. Marko Haapanen Kotka 6.14
3. Mikko Terho Helsinki 13.26
4. Jukka Pousi Kouvola 13.46
       
JUNIOR REINO 20 - 24
 
1. Riia Lappalainen Hamina 0.51
2. Vili Kouki Porvoo 0.53
3. Ossi Hietula Helsinki 1.02
4. Leo Kouki Porvoo 1.08
5. Venni Paajanen Helsinki 1.11
6. Noora Huuho Hamina 1.17
7. Eero Tulkki Virolahti 1.20
8. Viena Puisto Virolahti 1.32
9. Meri-Helmi Rainio Virolahti 1.55
10. Kasperi Peltonen Virolahti 1.56
11. Topias Karhu Helsinki 1.58
12. Santtu Nisula Seinäjoki 1.59
13. Osku Tammi Helsinki 2.01
14. Eemeli Muurikka Mikkeli 2.02
15. Leo Sandelin Virolahti 2.09
16. Pyry Saarilaakso Pyterlahti / Virolahti 2.33
17. Noora Kauppila Virolahti 2.47
18. Valtteri Iivari Virolahti 2.51
18. Veera Peltola Pyterlahti / Virolahti 2.51
20. Emil Kouki Porvoo 3.00
21. Anna Kataja Mallacoota, Australia 3.46
       

 

Kuvia ja tunnelmia kisoista löytyy täältä.

Taustaa ja säännöt löytyvät täältä.

 

 

 

JUNIOR REINO 25 - 29
 
1. Jenna Takala Virolahti 1.26
2. Lassi Pärtty Pyterlahti / Virolahti 1.30
3. Niilo Puisto Virolahti 1.34
4. Saku Tammi Helsinki 1.35
5. Olivia Cisneros Terho Helsinki 1.36
5. Roni Matinen Valkeala 1.36
7. Sara Tilli Virolahti 1.38
8. Thimblin Kankala Bryssel, Belgia 1.39
9. Vili Palonen Virolahti 1.50
10. Roni Lappalainen Hamina 1.52
11. Venla Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 1.57
12. Pinja Peltonen Virolahti 2.05
13. Anni Pärtty Pyterlahti / Virolahti 2.06
14. Roni Peltola Hamina 2.08
15. Jone Matinen Valkeala 2.14
16. Aleksi Muurikka Mikkeli 2.20
17. Sulo Saarilaakso Pyterlahti / Virolahti 2.21
18. Kalla Ruoppa Virolahti 2.24
19. Leo Seppälä Virolahti 2.25
20. Luka Ruoppa Virolahti 3.43
       

 

JUNIOR REINO 30 - 35
 
1. Ella Rantala Virolahti 1.08
2. Miki Likander Miehikkälä 1.16
3. Johannes Kiri Virolahti 1.18
4. Essi Oikarinen Miehikkälä 1.22
5. Henna Oikarinen Miehikkälä 1.23
6. Biruk Cisneros Terho Helsinki 1.24
7. Kiira Tulkki Virolahti 1.27
8. Jere Palonen Virolahti 1.28
9. Emmi Markki Espoo 1.30
10. Milja Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 1.35
11. Sanna Hellä Virolahti 1.40
12. Minea Tulkki Virolahti 1.41
13. Stella Lökfors Helsinki 2.10
14. Matti Eriksson Pyterlahti / Virolahti 2.45
       

 

 

JOUKKUESARJA
 
1. Pyterlahden Kisa
(Jarmo Peltola, Eemeli Mässeli, Timo Mäkelä, Miko Saarilaakso, Esa Taari)
 
8.35
2. Metsämörri & Metsänneidot
(Tiina Naukkarinen, Maarit Huovinen, Elina Heinonen, Pirpa Haaja, Erika Jokimies)
 
9.00
3. Team Rusoposket
(Miikka Paajanen, Pauliina Paajanen, Jonni Paajanen, Juha-Pekka Karhu, Katja Karhu)
 
9.07
4. TiliTalsi
(Marja-Leena Pulkkinen, Johanna Nykänen, Mia Blomfelt, Jenni Rantanen, Oili Joukainen)
 
9.27
5. Kannusjärven Alapään Pikkumartat
(Mervi Toikka, Henna Tulikoura, Toni Porkka, Lilli Parkko, Eevi Kujanpää)
 
9.49
6. Ruonalan Reinokkaat
(Tytti Vesala, Olli Suur-Uski, Suvi Latvela, Jani Latvela, Kalle Tilli)
 
10.05
7. Virolahden Vuodeosasto
(Noora Järvinen, Jaana Rokka, Outi Udd, Johanna Taari ja valelääkäri)

 

10.15
8. Virolahden Naisvoimistelijat
(Leena Kolsi, Kaisa Hellä, Sanna Hellä, Marjaana Hellä, Kaisa Pitkänen)
 
10.20
9. Kinaiset
(Kati, Janina, Hannamari, Elina, Katja)
 
10.44
10. Vaginaiset
(Seija, Satu, Tiina, Paula, Riikka / Arja)
 
11.24
11. Team Ylä-Kotola
(Kari Ylä-Kotola, Krista Ylä-Kotola, Markus Ylä-Kotola, Sonja Rintelä, Virpi Rintelä)
 
11.27
12. Kannusjärven Alapään Martat ry
(Sanna Vapalahti, Marika Lesonen, Laura Parkko, Eija Tulikoura, Eija Ihalainen)
 
11.58
13. Perä-Ilmanmäki
(Neea Salokoski, Juha Salokoski, Joona Naukkarinen, Kiia Naukkarinen, Petri Naukkarinen)
 
13.36
14. Pyterlahen Kansainväliset
(Pirjo Lille, Keijo Lille, Ulla Jauhiainen, Harri Jauhiainen, Satu Lille-Suurnäkki, Elia Suurnäkki)
 
14.32
15. Pirun Pinkit
(Anu Lallukka, Sini Ahvenainen, Leena Seppä, Maiju Seppälä, Sanna Brofors)
 
14.53
16. Rajan Reippaat II
(Arttu Ristola, Ella Kärhä, Anni Udd, Sara Havuaho, Veera Kuntsi)
 
17.53
17. Rajan Reippaat I
(Jenni Ojala, Jaakko Koso, Anna-Liisa Koso, Suvi Paronen, Tiina Kaitainen)
 
17.54
     

 

Lähde: Aino ja Reino
-maantiejuoksun kisatoimisto

 
etusivu | ajankohtaista | Pyterlahti-info | uutisia | kylätoimintaa | Aino & Reino | palveluhakemisto | matkailukohteita | luonto | historiaa | tekijän terveiset | tapahtuma-arkisto | vieraskirja | sivukartta | sivujen toteutus |