AINO JA REINO -MAANTIEJUOKSU 2013
PYTERLAHTI

VIRALLISET TULOKSET

 
AINO 36 - 39
 
1. Kaisa Hellä Virolahti 6.10
2. Taru Savolainen Pyterlahti / Virolahti 6.51
3. Essi Hietula Helsinki 7.02
4. Virpi Rintelä Pyterlahti / Vantaa 7.31
5. Samuel Tunkelo Helsinki 9.11
6. Satu Tunkelo Helsinki 9.15
7. Oili Joukainen Hamina 9.26
8. Nina Kaikko Hattula 10.41
9. Pirjo-Liisa Pohjola Virolahti 12.09
       
REINO 36 - 39
 
1. Mika Perkiömäki Tampere
(RC Eemeli)
4.53
2. Miika Silander Virolahti 5.48
3. Milla Toikka Hamina 7.15
4. Mervi Toikka Hamina 7.17
5. Krista Ylä-Kotola Lappeenranta 8.26
6. Milja Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 10.40
7. Minna Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 10.42
8. Päivi Kivelä Pyterlahti / Virolahti 11.15
9. Riitta Nylander Hyvinkää 12.03
10. Anne Bröms Kangasala 14.40
       

 

 
JUNIOR AINO 20 - 24
 
1. Veera Peltola Pyterlahti / Virolahti 3.02
       

 

JUNIOR AINO 25 - 29
 
1. Emilia Harjunen Virolahti 1.33
       
 

 

JUNIOR AINO 30 - 35
 
1. Kristiina Harjunen Virolahti 1.11
       

 

REINO 40 - 43
 
1. Teemu Kalvas Järvenpää 4.57
2. Tuomo Kohvakka Jyväskylä 6.01
3. Ilkka Heikkilä Espoo 6.09
4. Andreas Björnström Bromma, Ruotsi / Pyterlahti 6.24
5. Timo-Jussi Talsi Hamina 6.28
6. Heikki Lehti Turku 6.29
7. Veera Pfaffli Williamsport, Pennsylvania, USA 6.43
8. Teemu Iivari Pyterlahti / Virolahti 6.47
9. Laura Uusi-Simola Mäntsälä 7.23
10. Veli-Matti Kyckling Ylämaa 8.13
11. Kevin Jackson Cork, Irlanti 8.57
12. Markku Savolainen Kouvola 9.27
13. Heikki Sulanko Lahti 10.01
14. Kalevi Hirvonen Hyvinkää 12.07
15. Raimo Kankala Hamina 12.08
16. Tommi Saarela Kangasala 14.39
       

 

REINO 44 ->
 
1. Antti Pulkkinen Juva 6.34
2. Tomi Sundgren Helsinki 8.56
3. Pentti Mäenpää Miehikkälä 9.28
4. Jorma Seitsonen Kerava 12.06
5. Matti Mikkola Orivesi 14.41
       
JUNIOR REINO 20 - 24
 
1. Kasperi Peltonen Virolahti 0.53
2. Leo Kouki Porvoo 1.03
3. Noora Huuho Hamina 1.035
4. Veeti Peltola Miehikkälä 1.04
5. Topias Karhu Helsinki 1.12
6. Alina Päivärinne Naantali 1.22
7. Emil Kouki Porvoo 1.33
8. Essi Peltola Miehikkälä 1.45
9. Leo Sandelin Virolahti 1.47
10. Onni Jääskeläinen Rauma 2.46
11. Jussi Niskanen Virolahti 3.01
12. Elsa Päivärinne Naantali 3.03
13. Viena Puisto Virolahti 3.22
14. Vilho Karhu Helsinki 3.30
       

 

Kuvia ja tunnelmia kisoista löytyy täältä.

Taustaa ja säännöt löytyvät täältä.

 

 

 

JUNIOR REINO 25 - 29
 
1. Niilo Puisto Virolahti 1.31
2. Riia Lappalainen Hamina 1.42
3. Venla Mäkelä Pyterlahti / Virolahti 1.44
4. Anni Pärtty Pyterlahti / Virolahti 1.45
5. Vili Kouki Porvoo 1.49
6. Kristina Tunkelo Helsinki 1.50
7. Leo Seppälä Virolahti 1.52
8. Inka Hollming Espoo 1.57
9. Sonja Lahti Virolahti 1.59
10. Ossi Hietula Helsinki 2.05
11. Venni Paajanen Helsinki 2.12
12. Veeti Vartiainen Järvenpää 2.17
13. Eero Tulkki Virolahti 2.23
14. Eemeli Jääskeläinen Rauma 2.27
15. Osku Tammi Helsinki 2.30
16. Sofia Seppälä Virolahti 2.47
17. Lenni Värri Virolahti 2.59
18. Roni Peltola Hamina 4.21
19. Valtteri Iivari Virolahti 4.27
       

 

JUNIOR REINO 30 - 35
 
1. Jenna Takala Virolahti 1.16
2. Miki Likander Miehikkälä 1.17
3. Anni Ylä-Mononen Helsinki 1.18
4. Lassi Pärtty Pyterlahti / Virolahti 1.24
5. Saku Tammi Helsinki 1.26
6. Roni Lappalainen Hamina 1.27
7. Veikka Kyckling Helsinki 1.28
8. Kaisa Eriksson Pyterlahti / Virolahti 1.29
9. Ville Vartiainen Järvenpää 1.33
10. Veera Vartiainen Järvenpää 1.34
11. Annika Saarela Kouvola 1.35
12. Thimblin Kankala Bryssel, Belgia 1.36
13. Oliver Hellstedt Kirkkonummi 1.41
14. Matti Eriksson Pyterlahti / Virolahti 1.43
15. Stella Lökfors Helsinki 1.45
16. Saku Hollming Espoo 2.11
       

 

 

JOUKKUESARJA
 
1. Haukkarantalaiset
(Niina Palomäki, Tarja Laine, Viivi Yliknuussi, Senni Ranki, Antti Päivärinne)
 
8.31
2. Team Rusoposket
(Miikka Paajanen, Pauliina Paajanen, Jonni Paajanen, Juha-Pekka Karhu, Katja Karhu)
 
8.48
3. Virolahden Naisvoimistelijat ry
(Eeva Värri, Hanna-Leena Louhisto, Marjaana Hellä, Kaisa Hellä, Airi Nevalainen)
 
9.46
4. SLH 2 Suomen Leojen hallitus
(Oona Ståhle, Clara Nilsson, Magdalena Sipari, Alina Mustamaa, Lotta Uotila)
 
11.29
5. SLH 1 Suomen Leojen hallitus
(Aino-Maija Laitinen, Kaisa Sarkkinen, Ida Forsell, Topi Ylämäki, Camilla Ekman)
 
11.32
6. Pekonkuja 110
(Vaula Kouhio, Ritva Hostikka, Jari Hostikka, Iiris Hostikka, Outi Hollming)
 
12.03
7. Namuset
(Minea Tulkki, Kiira Tulkki, Vilma Tuominiemi, Iida Tuominiemi, Emilia Tuominiemi)
 
12.54
8. Kaakonkulman Perussuomalaiset
(Sharon Bos, Ronald Bos, Ansku Kivelä, Jaana Takala, Charles Nyberg)
 
14.06
9. Team Ihalainen
(Mervi Toikka, Milla Toikka, Miia Toikka, Eija Ihalainen, Susanna Siekkeli)
 
14.38
10. Reeni-ryhmä
(Mirja Kiiski, Ruokolahden leijona, Irma Huuhtanen, Monica Lindqvist, Sari Hietala)
 
15.49
     

 

Lähde: Aino ja Reino
-maantiejuoksun kisatoimisto

 
etusivu | ajankohtaista | Pyterlahti-info | uutisia | kylätoimintaa | Aino & Reino | palveluhakemisto | matkailukohteita | luonto | historiaa | tekijän terveiset | tapahtuma-arkisto | vieraskirja | sivukartta | sivujen toteutus |